VIDEO/ Festë e madhe për kualifikimin e Hungarisë, kapiteni këndon me ultrasit dhe konsumon alkol në stadium

VIDEO/ Festë e madhe për kualifikimin e Hungarisë, kapiteni këndon me ultrasit dhe konsumon alkol në stadium

Hungaria do të jetë një prej 24 finalistëve të Euro 2024. Fitorja 3-1 kundër Malit të Zi bëri që hungarezët të përfundonin të parët në grupin e tyre. Gëzimi ka qenë i madh për tifozët dhe për lojtarët, që kanë festuar së bashku në stadium pas përfundimit të ndeshjes.

Kapiteni i Kombëtares së Hungarisë i është bashkuar tifozëve ultras në tribunë. Dominik Szloboszlai ka marrë në duar mikrofonin dhe ia ka nisur këngës. Gjithashtu, futbollisti hungarez është parë të konsumojë palinka, pije alkolike tradicionale e Hungarisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/