Askush nuk e ka mendjen më te ekipi, Mirlind Daku uron në këtë mënyrë: Vazhdoni të bashkuar, të lartësojmë flamurin SHQIPTAR në majat e botës

Askush nuk e ka mendjen më te ekipi, Mirlind Daku uron në këtë mënyrë: Vazhdoni të bashkuar, të lartësojmë flamurin SHQIPTAR në majat e botës

Jemi shumë afër ndërrimit të viteve, teksa do të lëmë mbrapa 2023. Një vit ky shumë i suksseshëm për Kombëtaren, që mbajti vendin e parë në grupin kualifikues dhe arriti në Europianin e Gjermanisë. Urimet e ardhura nga lojtarët kuqezi kanë vetëm një kontekst, Kombëtaren. I tillë ishte edhe mesazhi i dërguar nga ana e […]

“Kam qarë si fëmijë, më dridhej çdo qelizë trupi”! Asani e mbyll vitin me fjalë zemre: Stema e Shqipërisë vlen më shumë se emri dhe numri

“Kam qarë si fëmijë, më dridhej çdo qelizë trupi”! Asani e mbyll vitin me fjalë zemre: Stema e Shqipërisë vlen më shumë se emri dhe numri

Jasir Asani është padyshim lojtari i këtij viti te Shqipëria. Me golat e tij të mrekullueshëm, kuqezinjtë arritën që të na dërgonin në Europianin e Gjermanisë dhe arritën vendin e parë në grupin kualifikues. Nëpërmjet një postimi, Jasir Asani ka shkruar disa fjale zemre për Shqipërinë, ku mes të tjerash mund të veçojmë. “Kam qarë […]

Arsenali shpërfytyrohet në Boxing Day! Gjërat po shkojnë keq, dy lojtarët e Arsenalit grinden me njëri-tjetrin në mes të ndeshjes

Arsenali shpërfytyrohet në Boxing Day! Gjërat po shkojnë keq, dy lojtarët e Arsenalit grinden me njëri-tjetrin në mes të ndeshjes

Arsenali e mbylli këtë vit në mënyrë katastrofike. Topçinjtë kanë fituar vetëm një pikë në tre ndeshjet e fundit dhe kanë rënë në vendin e katërt në tabelën e Premier League. Fatmirësisht për Topçinjtë, diferenca mes kandidatëve për titull është e vogël dhe deri në pesë skuadra hyjnë në vitin 2024 me ambicie për të […]

Vendos rekordin në Serinë A! Kalon edhe Anchelotti-n, Allegri është trajneri që ka fituar më shumë ndeshje në Itali me…1-0

Vendos rekordin në Serinë A! Kalon edhe Anchelotti-n, Allegri është trajneri që ka fituar më shumë ndeshje në Itali me…1-0

Në kuadër të javës së 18-të të Serisë A, Juventusi ka pritur mbrëmë Romën dhe e ka mposhtur me rezultat 1-0. Momenti vendimtar i ndeshjes ndodhi në fillimin e pjesës së dytë, kur Vlahoviç asistoi Rabiot për golin e fitores. Mediat italiane bënë të ditur se trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, theu një rekord interesant […]

Mesazhi i Presidentit Duka për vitin e ri 2024: Uroj të jetë një vit edhe me më shumë suksese për futbollin shqiptar!

Mesazhi i Presidentit Duka për vitin e ri 2024: Uroj të jetë një vit edhe me më shumë suksese për futbollin shqiptar!

Në prag të festës së ndërrimit të viteve, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka një mesazh urimi për të gjithë komunitetin e futbollit shqiptar. Përmes falënderimeve për të gjithë aktorët e futbollit shqiptar, Presidenti Duka e konsideron vitin 2023 si një nga më të suksesshmit, teksa numëron edhe arritjet e mëdha të […]

VIDEO/ E dashurojnë vetëm te Roma dhe Interi, të gjithë tifozët e Juventusit filluan të vërshëllenin Mourinho-n

VIDEO/ E dashurojnë vetëm te Roma dhe Interi, të gjithë tifozët e Juventusit filluan të vërshëllenin Mourinho-n

Jose Mourinho është një legjendë e gjallë në Itali. Përveçse është i dashur për tifozët e Romës, ai vlerësohet edhe më shumë nga tifozët e Interit. Me këto dy skuadra ka fituar trofe evropiane. Megjithatë, jo në të gjitha ekipet ka një ndjenjë dashurie për portugezin. Kjo, siç duket, është veçanërisht e theksuar te Juventusi. […]