VIDEO/ E dashurojnë vetëm te Roma dhe Interi, të gjithë tifozët e Juventusit filluan të vërshëllenin Mourinho-n

VIDEO/ E dashurojnë vetëm te Roma dhe Interi, të gjithë tifozët e Juventusit filluan të vërshëllenin Mourinho-n

Jose Mourinho është një legjendë e gjallë në Itali. Përveçse është i dashur për tifozët e Romës, ai vlerësohet edhe më shumë nga tifozët e Interit. Me këto dy skuadra ka fituar trofe evropiane. Megjithatë, jo në të gjitha ekipet ka një ndjenjë dashurie për portugezin. Kjo, siç duket, është veçanërisht e theksuar te Juventusi.

Kështu Mourinho ka përjetuar një shqetësim shumë të madh mbrëmjen e djeshme në stadiumin Allianz. Gjithçka ka ndodhur para ndeshjes, ku tifozët e Juventusit filluan që të vërshëllenin portugezin. /Sport Ekspres/