Flamurtari bind në fitoren kundër Apolonisë, Kukësi përmbys ndeshjen me Valbonën

Flamurtari ka marrë një fitore të lehtë kundër Apolonisë në Kategorinë e Parë, teksa ka fituar në shifrat 3-1. Goli i parë i ndeshjes erdhi nga ana e Ememe në minutën e 32. Ndërkohë me nisjen e pjesës së dytë, Oshafi dyfishoi shifrat në të 55. Pjeshka përmbylli takimin me goli ne shënuar në minutën e 65, ndërsa sa i përket statistikave, ishte Maksuti që mendoi për të vendosur vulën e takimit teksa shënoi në rezultatin 3-1.

Gjithashtu Kukësi arriti të fitonte kundër Valbonës, 1-2. Ndryshe nga Flamurtari, Kukësi vuajti më shumë për të dalë me tre pikë. Goli i Maksit i befasoi miqtë, me rrjetën e tundur në minutën e 4. Beshiraj do të mendonte për të përmbysur ndeshjen me golat e shënuara në minutën e 61 dhe të 80. /Sport Ekspres/