“Nuk e kam parë kurrë në karrierë këtë mbështetje si tani”, Klaus Gjasula i impresionuar nga tifozët e Shqipërisë

“Nuk e kam parë kurrë në karrierë këtë mbështetje si tani”, Klaus Gjasula i impresionuar nga tifozët e Shqipërisë

Djemtë e Kombëtares janë gati për dy sfidat e fundit kualifikuese ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe, të vlefshme për Kampionatin Europian ‘Gjermani 2024’. Grumbullimi ka nisur dhe atmosfera brenda grupit është shumë pozitive. Synimi i vetëm është arritja e objektivit madhor, finalet e Europianit “Gjermani 2024“. Arbnor Muja dhe Klaus Gjasula në një prononcim të […]

“Ndeshja me Moldavinë është finalja jonë”! Arbnor Muja flet për ndeshjen që i jep Europianin Shqipërisë: Të fitojmë dhe ta bëjmë festën e madhe në Tiranë

“Ndeshja me Moldavinë është finalja jonë”! Arbnor Muja flet për ndeshjen që i jep Europianin Shqipërisë: Të fitojmë dhe ta bëjmë festën e madhe në Tiranë

Djemtë e Kombëtares janë gati për dy sfidat e fundit kualifikuese ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe, të vlefshme për Kampionatin Europian ‘Gjermani 2024’. Grumbullimi ka nisur dhe atmosfera brenda grupit është shumë pozitive. Synimi i vetëm është arritja e objektivit madhor, finalet e Europianit “Gjermani 2024“. Arbnor Muja dhe Klaus Gjasula në një prononcim të dhënë […]

Nuk ka ndodhur prej kohësh në futboll, Bullgaria mund ta humbi ndeshjen me Hungarinë në tavolinë për arsyen e çuditshme

Nuk ka ndodhur prej kohësh në futboll, Bullgaria mund ta humbi ndeshjen me Hungarinë në tavolinë për arsyen e çuditshme

Një skandal që futbolli nuk e mban mend! Bullgaria është shumë pranë humbjes së ndeshjes kualifikuese për kampionatin europian me rezultatin zyrtar, 0-3. Arsyeja është thuajse e pabesueshme, një stadium i papërfunduar? Bullgari-Hungari është në pikëpyetje. Problemi lindi kur bullgarët vendosën zhvendosjen e takimit nga Sofia në Plovdiv. Ndërkohë, pronari i ndërmarrjes që kryen punimet […]

Video skandali te Manchester City/ Shtrëngoi grushtat dhe festoi golin e ish-ekipit, Kovaçiç harroi se nuk është me Chelsea-n në penalltinë e Brojës

Video skandali te Manchester City/ Shtrëngoi grushtat dhe festoi golin e ish-ekipit, Kovaçiç harroi se nuk është me Chelsea-n në penalltinë e Brojës

Chelsea arriti të barazojë ndaj Manchester City me shifrat 4-4, në një ndeshje emocionuese ku Armando Broja fitoi penallti në minutën e fundit dhe Palmer shënoi nga pika e bardhë. Një ditë pas ndeshjes, në rrjetet sociale është shfaqur një video që do të jetë e vështirë që të shpjegohet nga lojtari i Manchester City, […]

Etrit Berisha merr edhe duartrokitjet e Serisë A, faqja zyrtare e elitës së futbollit Italian i jep jehonë paraqitjes së portierit shqiptar

Etrit Berisha merr edhe duartrokitjet e Serisë A, faqja zyrtare e elitës së futbollit Italian i jep jehonë paraqitjes së portierit shqiptar

Etrit Berisha ka zhvilluar sot një nga ndeshjet më të mira në karrierën e tij. 34-vjeçari ka shkëlqyer mes shtyllave në përballjen kundër Napolit. Portieri i Kombëtares shqiptare ishte i pakalueshëm ndaj kampionëve në fuqi të Italisë, të cilëve u ka mohuar disa herë golin përgjatë lojës. Vlerësimet kanë qenë të larta për Berishën, i […]

VIDEO/ Milot Rashica i jep fitoren Kosovës, dardanët mposhtin Izraelin dhe mbajnë gjallë ëndrrën për vendin e dytë

VIDEO/ Milot Rashica i jep fitoren Kosovës, dardanët mposhtin Izraelin dhe mbajnë gjallë ëndrrën për vendin e dytë

Kosova dhe Izraeli janë përballur sot mes tyre në kuadër të kualifikueseve të Kampionatit Europian Gjermani 2024. Dardanët kanë siguruar tre pikët në “Fadil Vokrri”. Ka mjaftuar një fitore me rezultatin minimal 1-0 që Kosova të arrijë objektivin e saj këtë mbrëmje. Rastet kanë qenë të shumta për dardanët, por vetëm gjuajtja e Milot Rashicës […]