VIDEO/ Emocione! Gjermania ia del në stilin Leverkusen kundër Spanjës, heroi Wirtz mban gjallë shpresat

Një ndeshje vërtet emocionuese ajo mes Spanjës dhe Gjermanisë. Si një finale e parakohshme u quajt dhe e tillë rezultoi, të paktën në pjesën e dytë. 45 minutat e para përfunduan në barazimin 0-0, ndërsa në të dytën kishte jo pak zhvillime.

Dani Olmo i dha avantazhin Spanjës me golin e realizuar në minutën e 51 pas asistit të Yamal. Ndërkohë pas këtij goli, Gjermania e rriti shumë presionin në portën kundërshtarë. Megjithatë për të parë golin e barazimit duhej të prisnim minutën e 89, ku Ëirtz, në stilin Leverkusen, i dha Gjermanisë barazimin ndaj Spanjës. Kështu ndeshja ka përfunduar 1-1 dhe gjithçka do të vendoset në kohën shtesë. /Sport Ekspres/