VIDEO/ Zhegrova nxjerr jashtë loje kundërshtarin me një lëvizje dhe shënon gol, vulos fitoren e Lilës në Champions

Lila ka marrë sot një fitore mjaft të rëndësishme përballë Slavias së pragës. Ndeshja ishte e vledshme për fazën “play off” të Ligës së Kampionëve ka dhe përfunduar me shifrat 2-0 në favor të francezëve. Golin e parë e shënoi Davidi në minutën e 52-të të sfidës, ndërsa i dyti mban autorësinë e Edon Zhegrovës.

Sulmuesi shqiptar nxorri jashtë loje mbrojtësin kundërshtar me një lëvizje, duke depërtuar lehtësisht në zonë. Prej aty e pati të thjeshtë që në minutën e 77 të vuloste rezultatin në 2-0. Lila hedh kështu njërën këmbë drejt grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e kthimit do të luhet një javë më vonë në Pragë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/