Anglezët nuk mund ta besojnë atë që kanë bërë lojtarët e Tottenham mbrëmë, kjo nuk është parë më parë në futboll

Anglezët nuk mund ta besojnë atë që kanë bërë lojtarët e Tottenham mbrëmë, kjo nuk është parë më parë në futboll

Tottenham dhe Chelsea kanë luajtur mbrëmë një derbi në kuadër të javës së 11-të të Premier League dhe për këtë ndeshje do të flitet gjatë. Chelsea arriti të festojë fitoren 4-1, por ajo për të cilën të gjithë po flasin janë taktikat e pabesueshme të lojtarëve të Tottenhamit kur bëhet fjalë për kurthe jashtë loje.

Domethënë, shumë mbetën të habitur kur panë se të gjithë lojtarët në qendër po bënin një grackë jashtë loje për lojtarët e Chelseat dhe kjo është një taktikë e re e demonstruar nga lojtarët e Tottenham. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/