Arbnor Muçolli, 6 gola në 15 ndeshje, Silvinjo kërkon një tjetër “BINGO”

Arbnor Muçolli, 6 gola në 15 ndeshje, Silvinjo kërkon një tjetër “BINGO”

Shqipëria ka publikuar listën sa i përket ndeshjeve të fundit kualifikuese të Europianit. Kuqezinjtë do të përballen me Moldavinë dhe Ishujt Faraoe.

Jashtë ka mbetur Armando Broja, por trajneri brazilian kishte një tjetër risi, Arbnor Muçolli. Ky i fundit luan në Suedi me Goteborg dhe ka arritur të shënojë 6 gola në 15 ndeshje kampionat deri tani. Një shifër shumë e mirë e këtij lojtari që mund të rezultojë gjetje si në rastin e Asanit apo Mitajt. /Sport Ekspres/