Arsenali po e turpëron në transfertë, tifozët e West Ham dalin të gjithë nga stadiumi dhe nuk shohin golat e tjerë

Arsenali po e shkatërron West Ham në shifrat 0-6. Ekipi i drejtuar nga ana e Artetas po bën spektakël në transfertën e sotme, teksa vetëm pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-4. Menjëherë pas vërshëllimës së trefishtë të arbitrit, ekipet shkuan në dhomat e zhveshjes.

Nga ana tjetër, tifozët e West Ham dolën të gjithë nga stadiumi, për t’u mos rikthyer më. Ata nuk dëshironin që të shihnin turpërimin e madh të ekipit të tyre, duke mos parë edhe dy golat e tjerë të Arsenal. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/