Askush nuk e ka mendjen për futboll! Përjashtohet Karim Benzema nga ekipi në Arabinë Saudite, la ekipin dhe po bënte pushime me ish-gruan

Prej disa kohësh flitet për probleme të Karim Benzema në Arabinë Saudite. Së fundmi ai është larguar nga skuadra e tij pa leje dhe ka shkaktuar shumë zemërim në klub, e më pas është parë në Dubai duke pushuar në shoqërinë e ish-gruas.

Sipas trajnerit Marc Gallardo, Benzema do të dënohet dhe nuk do të jetë pjesë e përgatitjeve që ekipi i tij do të ketë në Dubai. Lojtari është dashur të paraqitet dje në ambientet e klubit në Jeddah, por sipas burimeve nga Arabia Saudite, franezi nuk e ka bërë një gjë të tillë dhe kështu ia ka mbyllur derën vetes dhe ka hapur probleme. /Sport Ekspres/