Atletiko nuk gjuajti asnjëherë në portë, Carragher: Simeone nuk është i bukur për t’u parë, jam i kënaqur që fitoi Interi

Atletiko e Madridit është mposhtur në “Xhuzepe Meaxa” me rezultatin 1-0. Interi ka dominuar ndeshjen, teksa spanjollët nuk arritën të regjistronin asnjë gjuajtje në portë. Jamie Carragher-i ka thënë në studion e “Golazo” se pavarësisht arritjeve që ka në karrierë, Simeone nuk është një trajner që zbaton një lojë të bukur për t’u parë.

“Diego Simeone ka qenë në dy finale të Champions League-s, ka fituar tituj kampionë, por nuk është i bukur për t’u parë. Jam i kënaqur që Interi është në epërsi dhe shpresoj që të kalojnë më tej”, ka thënë Jamie Carragher-i./Halit Delibashi-Sport Ekspres/