Barcelona hedh hap të gabuar dhe lëshon terren në garën për titull, e sheh Gironën 6 pikë larg

Barcelona hedh hap të gabuar dhe lëshon terren në garën për titull, e sheh Gironën 6 pikë larg

Barcelona ka dështuar të marrë tre pikët mbrëmjen e sotme. Katalanasit kanë hedhur një hap të gabuar në La Liga, teksa janë ndalur në në barazim 1-1 nga Valencia. Zhoao Feliksi zhbllokoi rezultatin për Barçën në minutën e 55, porn ë të 70-n Guijamoni ktheu sërish barspeshën. Shifrat mbetën të pandryshuara deri në fund të takimit.

Barcelona lëshon kështu terren në garën për titull kampion, duke thelluar në 6 pikë diferencën me Gironën e vendit të parë. Por këta të fundit kanë një ndeshje më tepër për të zhvilluar, çka nënkupton se diferena mund të shkojë deri në -9 pikë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/