Barcelona shtanget nga Shahtjori! Katalanasit mbajnë topin, por nuk gjejnë dot portën. Dortmundi merr kreun në grupin e ferrit

Barcelona shtanget nga Shahtjori! Katalanasit mbajnë topin, por nuk gjejnë dot portën. Dortmundi merr kreun në grupin e ferrit

Mbrëmja e sotme në Ligën e Kampionëve ka nisur me befasi. Shahtjori i Donjetskut ka shtangur Barcelonën, duke marrë një fitore minimale 1-0. Goli i takimit u shënua në minutën e 40 nga Sikani. Barcelona ka kontrolluar lojën me qarkullimin e topit, por pa mundur të gjejë dot portën kundërshtare. Betëm një gjuajtje e katalanasve ka përfunduar në kuadrat.

Ndërkohë në krahun tjetër, Dortmundi ka mposhtur Njukastëllin me shifrat 2-0. Fyllkrugu (26’) dhe Brandti (79’) i kanë dhënë tre pikët verdhezinjve. Borusia e Dortmundit tashmë udhëheq grupin e ferrit, në të cilin gjenden edhe Milani me PSG-në./Halit Delibashi-Sport Ekspres/