Chelsea e përdor Armando Brojën si “mall shkëmbimi”, ia propozon Benfikës dhe portugezët refuzojnë ofertën

Chelsea e përdor Armando Brojën si “mall shkëmbimi”, ia propozon Benfikës dhe portugezët refuzojnë ofertën

Të gjithë presin me padurim të mësojnë të ardhmen e Armando Brojës. Ky sulmues nuk pritet që të vazhdojë te londinezët, teksa po çalon dukshëm në performancat e tij.

The Sun raporton se Chelsea i ka paraqitur një propozim Benfikës prej 60 milionë eurosh+ Armando Brojën për t’i marrë mbrojtësin 20 vjeçar Antonio Silva.

Portugezët e kanë refuzuar ofertën, pavarësisht se Chelsea i ka dhënë një vlerë të masbe Antionios, prej 90 milionë eurosh, duke përdorur edhe kartonin e Brojëa si mall shkëmbimi. /Sport Ekspres/