Chelsea rikthehet në fushë kundër Newcastle-t, Pocchettino merr vendimin për Armando Brojën

Chelsea rikthehet në fushë kundër Newcastle-t, Pocchettino merr vendimin për Armando Brojën

Chelsea rikthehet sot në fushën e lojës për t’u përballur me Newcastle-n. Ndeshja është e vlefshme për “Carabao Cup” dhe nis në orën 21:00. Skuadrat kanë bërë të ditur formacionet zyrtare me të cilët do të provojnë të marrin fitoren.

Pocchettino ka zgjedhur Jackson-in në majën e sulmit, duke lënë kështu Brojën në stol. Sulmuesi shqiptar pritet të ketë minutat e tij në pjesën e dytë të takimit. /Halit Delibashi-Sport Ekspres/