Dënim i rëndë për babain e Stiven dhe Kristian Shpendit, pas grushtit në Itali e detyrojnë t’i ndjeki fëmijët vetëm nga televizori për…3 vite

Dënim i rëndë për babain e Stiven dhe Kristian Shpendit, pas grushtit në Itali e detyrojnë t’i ndjeki fëmijët vetëm nga televizori për…3 vite

Lajmi i parë në Itali ishte ngjarja me babain e Kristian dhe Stiven Shpendit. Teksa po ndiqte në stadium përballjen mes Cesenës dhe Olbias, Kristiani është dëmtuar pas një përplasje me portierin kundërshtar.

Kristiani ndodhet në formën ideale të karrierës deri tani dhe pasi ka parë djalin të gjakosur në fushë, babai i lojtarit shqiptar nuk duroi dot dhe shkoi për të goditur me grusht portierin rival. Në Itali vendosën që ta dënojnë me 3 vite heqje mundësie për të shkuar në stadium. Kjo do të thotë se babai i Stiven dhe Kristian Shpendit duhet t’i ndjek fëmijët e tij vetëm nga televizori. /Sport Ekspres/