Do të bëjnë investim të madh, i pagabueshmi i merkatos tregon pse Armando Broja do të largohet nga Chelsea

Armando Broja bën gati valixhet dhe po përgatitet që të largohet nga Chelsea. Ku do të shkojë? Kjo është pikëpyetja e madhe.

Por londinezët duan që ta heqin Brojën përpara mbylljes së merkatos së janarit. I pagabueshmi i merkatos, Fabrizio Ramano, ka treguar edhe arsyen e këtij vendimi.

“Chelsea e di se do të bëj investime të mëdha në qershor për një qendër sulmues, prandaj bën sens nga dy palët që të shkëputet me Brojën tani, për sa kohë jepet shuma e kërkuar”, tha Romano.

Nga ana tjetër, mediat britanike konfirmojnë se drejtuesit e rinj të Chelsea kanë humbur besimin dhe durimin me pritjen që talentet e akafemisë të bëhen yje. Tanimë do të ndryshojë qasja e klubit në merkato që do të kërkojë transferimin e lojtarëve me emër. /Sport Ekspres/