Do të jetë ndeshja e parë kundër një Kombëtare nga Europa pas 2 vitesh, Serbia kërkon miqësore me Rusinë

Do të jetë ndeshja e parë kundër një Kombëtare nga Europa pas 2 vitesh, Serbia kërkon miqësore me Rusinë

Rusia do të luajë miqësoren e parë pas 2 vitesh kundër një ekipi nga Europa. Pas luf.tës që Putin shkaktoi në Ukrainë, u vendos që edhe ekipi i futbollit i Rusisë të përjashtohej dhe ta pësonte nga gjithë situata e krijuar.

Por Serbia ka dalë Kombëtarja e parë në Europë që e kërkon një ndeshje me Rusinë. Federata Serbe e Futbollit ka bërë të ditur se kërkojnë të luajnë në 21 mars në St Pertersburg kundër Rusisë, si një miqësore përgatitore para Europianit. Mbetet të shihet se cila do të jetë përgjigja e dhënë nga UEFA dhe FIFA. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/