Do të shkaktonte tronditje të madhe, Barcelona mendon për Mourinho-n si trajnerin e ri

Jose Mourinho u shkarkua nga Roma, vendim ky që portugezi e mori shumë emocional Mirëpo, sot ka njoftime që nëse realizohen, mund të shkaktojnë “tronditje në futboll”.

Mediat raportojnë se Mourinho po përflitet si emër te Barcelona. Drejtuesit e klubit janë të pakënaqur me Xavi-n dhe mund të sjellin portugezin. Por nëse kjo ndodh, si një ish-trajner i Realit, Mourinho do të shkaktonte fortunë nëse firmoste për katalanasit. /Sport Ekspres/