“Dorëzohet“ Armando Broja, sulmuesi shqiptar mendon largimin nga Chelsea

“Dorëzohet“ Armando Broja, sulmuesi shqiptar mendon largimin nga Chelsea

Armando Broja po merr gjithnjë e më tepër minuta me fanellën e Chelsea-t, por pa mundur të kthehet në protagonist në tapetin e blertë. Sulmuesi shqiptar nuk po arrin të shënojë, duke lënë të pakënaqur edhe tifozët. 22-vjeçari u përpoq nga dita në ditë për të bindur stafin, drejtuesit dhe tifozët se ai ishte i duhuri për Chelsea-n.

Megjithatë, tashmë duket se Broja është “dorëzuar”. Sipas “The Athletic”, sulmuesi i Kombëtares kuqezi po merr në konsideratë edhe largimin nga blutë e Londrës nëse këta të fundit arrijnë marrëveshjen me një tjetër sulmues/Halit Delibashi-Sport Ekspres/