Dritë jeshile për Armando Brojën, Romano: Chelsea e ka të pamundur transferimin e Osimhen

Dritë jeshile për Armando Brojën, Romano: Chelsea e ka të pamundur transferimin e Osimhen

Chelsea nuk pritet që ta transferojë Osimhen në merkaton e janarit. Fabrizio Romano ka treguar se ky është mision i pamundur, duke i dhënë shpresë edhe Armando Brojës për vazhdimin te londinezët, të paktën deri në fund të sezonit.

“Diskutimet e brendshme po vazhdojnë me bordin dhe Pochetino, por sipas asaj që kam dëgjuar, nuk ka asnjë bisedim të avancuar për negociata me Osimhen apo me ndonjë sulmues tjetër. Osimhen ka qenë gjithmonë në listën e Chelsea, por duket mision i pamundur në janar dhe mundësitë e tjera nuk duken të lehta”, tha Romano. /Sport Ekspres/