“Duhet të ndaloj së bëri shaka, batutat e mia janë acaruese”, Alegri ironi Inzagit: Më vjen keq nëse kam prekur ndjeshmërinë e ndokujt

Alegri ka folur për mediat pas barazimit të sotëm 1-1 kundër Empolit. Trajneri i Juventusit ka marrë vëmëndje mediatike me batutat e tij në lidhje me ndjekjen e Interit në krye të Serisë A. Alegri ka thënë se duhet të ndalojë së bëri shaka, pasi batutat e tij janë acaruese për disa.

“Duhet të ndaloj së bëri shaka, sepse batutat e mira livorneze janë të acaruese. Për ne është normale, por e kuptoj që duhet të ndaloj dhe i kërkoj falje nëse i kam prekur ndjeshmërinë ndokujt. Më vjen keq”, ka deklaruar Masimiliano Alegri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/