E FUNDIT/ U largua nga Europa, por vazhdon të dominojë futbollin! Mesi shpallet lojtari më i mirë nga FIFA

Në Londër është zhvillur mbrëmjen e sotme ceremonia e ndarjes së çmimeve “FIFA the Best”. Në këtë ceremony janë nderuar më të mirët e vitit 2023. Megjithëse është  larguar nga Europa, Lionel Mesi vazhdon të dominojë botën e futbollit.

Argjentinasi është shpallur lojtari më i mirë në botë për vitin që lamë pas, sipas votave të kapitënëve të ekipeve kombëtare, trajnerëve dhe mediave. Mesi ka mposhtur konkurencën me Erling Halandin dhe Kilian Mbapenë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/