E nxori nga fusha në pjesën e dytë dhe i habit të gjithë me deklaratën, Ancelotti: Modric nuk e meritonte që të zëvendësohej…

E nxori nga fusha në pjesën e dytë dhe i habit të gjithë me deklaratën, Ancelotti: Modric nuk e meritonte që të zëvendësohej…

Mbrëmë Luka Modric e nisi ndeshjen me Real Madridin nga minuta e parë, por Carlo Ancelotti e nxori nga loja kroatin në pjesën e dytë. Mirëpo, ndryshimet nuk i sollën asgjë dhe më pas italiani i befasoi të gjithë me deklaratën e tij pas ndeshjes.

Është e sigurt që 38-vjeçari me eksperiencë nuk ka qenë aspak i kënaqur me një lëvizje të tillë, ndaj dhe marrëdhënia e tij me Ancelottin po bëhet më e ftohtë. Mirëpo, ajo që befasoi më shumë opinionin ishte deklarata e trajnerit pas ndeshjes se nuk duhej ta nxirrte nga loja Modric dhe se asnjë lojtar që u zëvendësua mbrëmë nuk e meritonte vendin sepse ndryshimet nuk i sollën asgjë Realit.

“Modri? luajti një lojë shumë të mirë dhe pajtohem që askush nuk e meritonte ta zëvendësonte atë sepse ne luajtëm mjaft mirë. Mund të ndryshoja Camavinga dhe Valverde, doja Rodrigon dhe sistemin 4-3-3”, tha Ançeloti. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/