E pabesueshme! Edon Zhegrova vendos rekordin e një lojtari shqiptar në Europë, shënon 3 gola dhe jep 2 asist në vetëm…45 minuta

E pabesueshme! Edon Zhegrova vendos rekordin e një lojtari shqiptar në Europë, shënon 3 gola dhe jep 2 asist në vetëm…45 minuta

Edon Zhegrova po kalon momentin ideal të karrierës. Futbollisti shqiptar është duke shkëlqyer te Lille dhe të gjitha aftësitë e tij, i ka demonstruar në ndeshjen e sotme të Kupës kundër Golden Lion. Ndaj këtij rivali modest, Lille ka fituar 7-0 vetëm në pjesën e parë dhe protagonisti kryesor ishte Zhegrova.

Në dy golat e parë të takimit, Zhegrova do të dhuronte dy asiste, më pas kishte vend edhe për tre golat e shënuara nga ana e tij. Pra në 7 gola të shënuara nga Lille, 5 prej tyre erdhën nga Zhegrova, për vetëm 45 minuta, kjo padyshim mund të jetë një rekord i ri për lojtarët shqiptarë në Europë. /Sport Ekspres/