E pyesin për golin e dytë të Teutës, Ahmataj citon rregulloren: Di që sa herë preket topi me dorë në sulm, ka faull

Një ndeshje e çmendur në Durrës mes Teutës dhe Tiranës. Bardheblutë e nisën më mirë përballjen, teksa gjetën edhe golin në pjesën e parë. Regi Lushkja realizoi një goditje spektakolare nga një distancë mjaft e largët në minutën e 24-t, duke zhbllokuar rezultatin. Pjesa e parë përfundoi me epërsinë e kryeqytetasve, ndërsa edhe e dyta nisi po me avantazhin e Tiranës. Abazaj e dërgoi topin në rrjetë vetëm 4 minuta pas përfundimit të pjesës së dytë, duke e bërë të dukej se ndeshja do të shkonte në favor të ekipit të drejtuar nga Ahmataj.

Por Teuta tregoi karakter dhe këmbënguli deri në minutat e fundit. Lloci u kthye në makthin e Tiranës, teksa brenda tre minutave e dërgoi topin 2 herë në rrjetë. Lloci shënoi fillimisht në minutën e 79, ndërsa në të 82-tën i dërgoi shifrat në 2-2. Teuta vijoi presionin mbi kundërshtarin deri në vërshëllimën e fundit të gjyqtarit, por pa mundur të gjenin golin e përmbysjes. Pas përfundimit të ndeshjes, trajnerët kanë dhënë intervistat e tyre për emisionin “Skaner Superiore“ në “MCN TV“.

Ahmataj (Tirana): “Goli i dytë i Teutës duhej anulluar? Nuk jam marrë asnjëherë me arbitrat dhe nuk do merrem asnjëherë. Kështu që nuk kam asnjë koment për rastin. Kush e ka parë e gjykon. Di që çdo prekje e topit me dorë është faull, kjo është rregullorja. Nuk dua të merrem me këtë. Duhet të kishim shënuar më shumë. Duhet ta menaxhonim më mirë ndeshjen. Presioni i rezultatit ndikon ndonjëherë. Secilës skuadrës i duhen lojtarë dhe ka nevojë për përforcime. Na mungonte Najdovski, i cili është mjaft i mirë në lojën në ajër. Për këtë ndeshje do të ishte shumë deçiziv. Po përjetohet si të jetë një dramë. Tirana luajti shumë rrjedhshëm. Tirana ka forca. Largimet e lojtarëve nuk i pengon Tirana, sepse është në të mirën e të dyja palëve“./Halit Delibashi-Sport Ekspres/