Egnatias nderon përjetësisht Dwamena-n, tribuna përballë në stadium do të ketë emrin e ish-sulmuesit

Egnatias nderon përjetësisht Dwamena-n, tribuna përballë në stadium do të ketë emrin e ish-sulmuesit

Dwamena do të ndërronte jetë pas ndeshjes mes Egnatias dhe Partizanit. E gjitha kjo i tronditi të gjithë jo vetëm sportdashësit në Shqipëri, por në mbarë botën, teksa Dwamena nuk ia doli dot në betejën më të vështirë të jetës së tij, atje ku zemra ndali në vendin e tij të preferuar, në fushën e blertë.

Ndërkohë Egnatia ka vendosur që ta nderojë përjetësisht Dwamena-n. Tribuna përballë në stadiumin e Egantias do të ketë pikërisht emrin e këtij ish-lojtari. Një zgjedhje fantastike kjo e presidentit të klubit që është e gjitha për t’u duartrokitur. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/