Ekskluzive/ Lojtari i huaj në elitën e Hungarisë e thotë hapur: Nuk kam parë në jetën time lojtar më të mirë me këmbën e majtë se Jasir Asani, ju them të vërtetën

Ekskluzive/ Lojtari i huaj në elitën e Hungarisë e thotë hapur: Nuk kam parë në jetën time lojtar më të mirë me këmbën e majtë se Jasir Asani, ju them të vërtetën

Emisioni Koha Shtesë është tashmë ndërkombëtar, me intervista jo vetëm me lojtarë të Shqipërisë, por edhe me lojtarë dhe gazetarë të huaj sa i përket temës dhe profilit tonë kryesor, Kombëtares. Këtë herë kemi zgjedhur që të intervistojmë lojtarin e Kecskemeti, që ndodhet në elitën e Hungarisë, Matheus Leoni. Braziliani ka luajtur më parë në të njëjtin ekip me Jasir Asanin, Kisvardën, ka pasur si kundërshtar dhe ka luajtur kundër Ylber Ramadanit dhe sigurisht ka një lidhje për shkakun e origjinës së tij me trajnerin Silvinjo. (Videon e plotë të intervistës e gjeni më poshtë)

“Nuk kam luajtur me ose kundër ndonjë lojtari me këmbën e majtë më të mirë se Jasir Asani. Ndoshta ka pasur disa që kanë qenë afër nivelit të Asanit, por më mirë se këmba e majtë e Asanit jo, po ju tregoj të vërtetën. Asani është lojtari me këmbën e majtë më të mirë që unë kam parë në jetën time”, tha Matteus Leoni. /Sport Ekspres/