Ernest Muçi bëhet lojtari më i shtrenjtë në Poloni, kartoni i lojtarit të Shqipërisë njeh vetëm rritje

Ernest Muçi bëhet lojtari më i shtrenjtë në Poloni, kartoni i lojtarit të Shqipërisë njeh vetëm rritje

Ernest Muçi mbyll një vit futbollistik shumë të suksesshëm me Legian e Varshavës. Sulmuesi i dalë nga Tirana arriti me kulmin e tij në dy ndeshjet kundër Aston Villës, atje ku arriti të shënonte tre gola.

Spektakli i ofruar ndaj ekipit të Premier League ka rritur vlerën e kartonit të Muçit me 3 milionë euro. Sipas Transfermarkt, Muci tanimë kushton 8 milionë euro dhe kryeson listën e lojtarëve në Poloni, si futbollisti më i shtrenjtë aktualisht në atë kampionat. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 1. Ernest Muci – EUR 8 million
 2. Vladan Kovacevi? – EUR 7 million
 3. Kristoffer Velde – EUR 6 million
 4. Bartosz Slisz – EUR 6 million
 5. Filip Marchëi?ski – EUR 4.5 million
 6. Fran Tudor – EUR 3.5 million euro
 7. Kacper Tobiasz – 3 million euro
 8. Bart?omiej Ëdoëik – 3 million euro
 9. Filip Szymczak – 3 million euro
 10. Ariel Mosór – 3 million euro
 11. Jesper Karlstroem – 2.5 million euro
 12. Erik Exposito – 2 .5 million euros
 13. Joel Pereira – 2.5 million euros
 14. Giannis Papanikolau – 2.5 million euros
 15. Ivi Lopez – 2.5 million euros