“Është numri 1”! Trajneri i Chelsea ngre në qiell Armando Brojën: Për mua ky është lojtar fantastik

Armando Broja e nis nga minuta e parë takimin e sotëm mes Chelsea dhe Fulham. Para kësaj ndeshje, Pochetino nuk ka ngurruar të jap edhe njëherë tjetër vlerësimin e tij për sulmuesin shqiptar.

“Për mua, Broja është një lojtar fantastik me potencial të madh, por tani ka të bëjë me të qenit i qëndrueshëm, të gjejë vendin e tij në ekip, të gjejë një mënyrë për të performuar dhe të jetë i qëndrueshëm.

Ai duhet të dijë se ne i besojmë atij dhe për të gjithë luftën. Gjithmonë duhet të ndihet i sigurt dhe të ndiejë se ai është numri një”, tha Pochetino. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/