Flamuri i Shqipërisë shpaloset në tribunën karshi dhe i gjithë stadium kombinohet kuqezi, atmosferë fantastike në “Air Albania”

Flamuri i Shqipërisë shpaloset në tribunën karshi dhe i gjithë stadium kombinohet kuqezi, atmosferë fantastike në “Air Albania”

Shqipëria luan sot ndeshjen e fundit në Grupin E, atë përballë Ishujve Faroe. Kuqezinjtë kanë siguruar kualifikimin dhe këtë mbrëmje do të festojnë së bashku me tifozët. “Air Albania” është i stërmbushur, me tifozët që kanë shpalosur në tribunën karshi flamurin tonë kombëtar.

Një flamur përmasa të mëdha ka mbuluar një pjesë të madhe të tribunës karshi, duke i dhënë një pamje mjaft të bukur stadiumit. Ndërkohë, i gjithë “Air Albania” është kombinuar me ngjyrat kuqezi, ato simbolike të kombit shqiptar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/