Flamurtari del në njoftim për shtyp, tërheq vëmendjen e tre lojtarëve dhe e mbyll me trajnerin Emiliano Cela

Flamurtari del në njoftim për shtyp, tërheq vëmendjen e tre lojtarëve dhe e mbyll me trajnerin Emiliano Cela

Flamurtari ka dalë së fundmi me një njoftim për shtyp. Emiliano Cela nuk do të jetë më pjesë e këtij ekipi. Kjo është deklarata e bërë për mediat në faqen zyrtare të ekipit vlonjat. Nga ana tjetër i tërhiqet vëmendje lojtarëve si Denis Pjeshka, Behar Ramadani dhe Alexandro Di Estefano, për t’i kujtuar se ngjyrat dhe qytetaria vlonjate janë të shenjta në ekip. /Sport Ekspres/

Zyrtare !

Emiliano Cela nuk do të jetë më trajner i Flamurtari Football Club.

Flamurtari F.C dhe tranjeri  kane shkëputur marrëveshjen.

Falenderojmë tranjerin Emiliano Cela dhe stafin per punen e perkushtuar deri tani.

Flamurtari Football Club per respekt te fanelles dhe tifozerise vlonjate terheq vemendje per gjestet jo sportive kapitenit te ekipit Denis Pjeshka , zv. kapitenit Behar Ramadanit dhe sulmuesit Alexandro Di Estefano duke ju rikujtuar mbi te gjitha ne kete ekip jane te shenjta ngjyrat dhe qytetaria vlonjate