Forca e gjuajtjes së Rei Manajt, shtrin në tokë kundërshtarin dhe e nxjerr nga fusha

Sivaspor ka arritur që të fitojë ndaj Rizespor në shifrat 1-0. Goli i vetëm i takimit është shënuar nga Rei Manaj nga goditja e dënimit.

Sulmuesi shqiptar provoi një tjetër goditje në minutën e 65. Megjithatë goditja e tij u ndal te kundërshtari Benhur Keser që kërkoi ndihmën mjekësore dhe më pas u zëvendësua menjëherë nga fusha e blertë. /Sport Ekspres/