I shënoi 3 gola Interit në mbrëmjen e Champions League, Joao Mario nuk pranon që të marrë me vete topin në shtëpi

I shënoi 3 gola Interit në mbrëmjen e Champions League, Joao Mario nuk pranon që të marrë me vete topin në shtëpi

Joao Mario arriti të shënonte tre gola kundër Interit në Champions League. Ish-futbollisti i zikaltërve, “u hakmor” në mënyrën më të mirë teksa me 3 gola ndëshkoi skuadrën e Serinë A, duke mbajtur veshur fanellën e Benfikës.

Megjithatë Interi arriti që të barazonte rezultatin në 3-3. Me këtë rezultat, Benfika mban zyrtarisht vendin e fundit në grup. Për shkakun e mërzitjes së madhe dhe për mënyrën sesi shkoi ndeshja, Joao Mario nuk ka pranuar që të marrë me vete topin në shtëpi, teksa e ka refuzuar pavarësisht se i është dhënë nga delegati i UEFA-s. /Sport Ekspres/