I tregon të pasmet më shumë se duhet në fushë, video e Alexander Arnold gjatë asistit te Liverpool merr jehonë në rrjetet sociale

I tregon të pasmet më shumë se duhet në fushë, video e Alexander Arnold gjatë asistit te Liverpool merr jehonë në rrjetet sociale

Liverpool ka arritur që të fitojë në shifrat 0-2 ndaj Sheffield Utd. Me këtë fitore, ekipi i Klopp mban ecurinë pozitive duke qenë në vendin e dytë, afër Arsenalit kryesor. Goli i parë u shënua nga ana e Van Dijk në minutën e 37 dhe më pas ishte Szobzslai që dyfishoi rezultatin.

Por shpeshherë ndodh gjatë një ndeshje që një episod i ndodhur, të marrë më shumë vëmendje edhe se vetë rezultati. Në momentin e golit të parë, ishte pikërisht krosimi i Arnold që solli golin e Van Dijk.

Lojtari i Liverpool ka gabuar shumë në momentin kur ka treguar të pasmet më shumë se duhet në fushën e lojës. Kjo video ka marrë një jehonë të gjërë në rrjetet sociale, ku sigurisht nuk mungojnë talljet e tifozëve. /ELio Hajdari-Sport Ekspres/