Ilir Daja është gati për aventurën e jetës? Trajneri kampion mund të marrë stolin e Kosovës

Ilir Daja është gati për aventurën e jetës? Trajneri kampion mund të marrë stolin e Kosovës

Kosova e ka mbyllur mes zhgënjimit fazën e kualifikueseve të Europianit. Te dardanët janë duke menduar për një trajner tjetër në këto kohë.

Sipas burimeve të Telegrafit, emri favorit është Ilir Daja. Trajneri që ka shënuar shumë rekorde në Kosovë dhe njihet për suksesin e tij, mund të jetë në krye të pankinës së Kosovës. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/