Jo vetëm Kili dhe Suedia, zbulohet kundështari i radhës i Kombëtares përpara Euro 2024

Kili dhe Suedia nuk do të jenë kundërshtarët e vetëm me të cilët Shqipëria do të përgatitet për Euro 2024. Kombëtarja shqiptare do të përballet gjithashtu me Lihtenshtajnin. Miqësorja do të luhet në datën 3 qershor në Austri.

Me sa duket Silvinjo ka parapëlqyer një ekip të një niveli jo të lartë në muajin qershor, për të ruajtur energjitë e lojtarëve për fazën e grupeve. Kujtojmë se kuqezinjtë i presin tre sfida tepër të vështira kundër Italisë, Kroacisë dhe Spanjës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/