Ka fituar gjithçka në karrierë, Marcelo qan si fëmijë për trofeun e fituar me Fluminiese

Ka fituar gjithçka në karrierë, Marcelo qan si fëmijë për trofeun e fituar me Fluminiese

Sezoni futbollistik në Amerikën e Jugut përfundoi me duelin final të Copa Libertadores në të cilin Fluminense mposhti Boca Juniors në Maracana pas kohës shtesë me 2-1 dhe për herë të parë në histori mori trofeun e skuadrës më të mirë të këtij kontinenti.

Pjesë e skuadrës fituese ishte edhe mbrojtësi legjendar i majtë Marcelo, i cili në këtë ndeshje ka qarë edhe para se arbitri të sinjalizonte fundin e ndeshjes. Ai e bëri këtë pas golit të avantazhit në minutat e fundit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/