Kosova publikon listën e lojtarëve për ndeshjet e nëntorit, thirren 5 lojtarë nga Superliga

Kosova publikon listën e lojtarëve për ndeshjet e nëntorit, thirren 5 lojtarë nga Superliga

Kosova do të luajë kundër Izraelit, Zvicrës dhe Bjellorusisë. Pak më parë është publikuar edhe lista e lojtarëve të grumbulluar nga Primoz Gliha. Në të nuk mungojnë edhe befasitë ku janë ftuar disa futbollistë nga Superliga e Kosovës.

Kenan Haxhihamza (Dukagjini), Lumbardh Dellova, Qëndrim Zyba (Ballkani), Ilir Krasniqi dhe Muhamet Hyseni (Llapi) do të jenë pjesë e Kosovës në këto takime. Nga krahu tjetër nuk mungojnë emra si Muriqi, Bekaj, Kastrati apo edhe Zhegrova. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/