“Kritikat? Ne punojmë shumë dhe dëgjojmë pak”, Inzagi pas fitores me goleadë: Më në fund luajtëm në fushë të përsosur

Interi ka marrë një fitore bindëse kundër Moncës. Zikaltrit kanë triumfuar në transfertë me shifrat e thella 1-5. Simone Inzagi ka folur për mikrofonin e “DAZN“-it pas përfundimit të ndeshjes, ku ka shprehur kënaqësinë e tij që më në fund skuadrës iu dha mundësia të luante në një fushë të përsosur, në të cilën mund të shpalosnin të gjitha aftësitë e tyre teknike.

“Më në fund luajtëm në një fushë të përsosur. Na nevojitej, sepse ne luajmë pastër teknikisht. Në ‘San Siro’, në Romë dhe ne Xhenoa fusha nuk ishte si kjo. Kritikat? Ne punojmë shumë dhe dëgjojmë pak”, ka deklaruar Simone Inzagi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/