Kur pi shoh shoqet t’miat me fmi e un ktu tu vujt shkaku
njerzve tu than “Qe kjo qe e la burrin”

Kur pi shoh shoqet t’miat me fmi e un ktu tu vujt shkaku njerzve tu than “Qe kjo qe e la burrin”

Kur pi shoh shoqet t’miat me fmi e un ktu tu vujt shkaku njerzve tu than “Qe kjo qe e la burrin” – Pershendetje desha me nda nje merzi qe kam per mbrenda e smujna askujt me ja than. Jam kan e martume para 3 vjeti por jam nda prej burit shkaku i mos marveshjes dhe te tham drejten vjera na ka pas nda arsyjen spo muj me e dit un skam pa djal qe nanen me e ngu e grun me e lan anash sdi dyqysh jam ndjeh si pengess ne at shpi thojsha o zott pse erdha un ktuu kush me pru te kto qe sme dojn. Se u kan puna me msit per qato e tani te del keq nrm se te isht me dashnii shum ma ndryshe do ishte kan. Dhe gjith kemi problem prej kur jemi feju po deri sa i dhash fund isht pakk vshtirr per muu se sdi qysh ju trg familjes po me ne fund me kuptun dhe kto dhe …(vazhdon historia me poshte…)

I kam pas krahh te djatht e mkan prekrah teper. Dhe sot me kto ende jam te jetu dhe asni fjal dejj sott sme kan permend. Por prap kaniher po ndihem teper e vetmuar sikur me pas jetimee ndryshe asht kur ki fatin tand mundesh me shpreh cdoo mendim e me kan sa ma e lumtur… Ama prej ateher e shoh qe kam nje merzi teper tmadhe pse tme ndodh kjo mu pse mos te kem nje jet te lumtur si krejt te tjeret. Kur pi shoh gjeneratt tmiatt me fmii e krejtt e un ktu tu vujt e te mendu vetem mdoket qe kam fillu dhe me haruu e spo muj me dal aq shlir shkaku prej njerzive tu than qe kjo qe e la burin kto fjal qe jan zakonisht te na e un smuj me i duru bana kishe spo ni ama krejt i kam per mbrenda ato merzia e siklet. Bile tham a mos gabu dikuu jeten tem e tashh jam ne ket gjendje. Edhe pse po kam oferta per martes po sdi cka me ba te pranoj ajo apo ma mir me gjet vet. Te gjej vet do thon qe kjoo pasna ma herett e per qato u pasna nda prej buritt se di tybja qysh me ja ba. A knejj po kam frig mos pom ndodh i njejti rast sikur ato qe perjetova… Ju lutem me keshilloni pa mendim …(vazhdon historia me poshte…)

Negative se cdo kujt prej nesh mund ti ndodh nje gje e till gjith jemi njerz e mujm me gabu e sdihet qysh vjen puna se sot u ardhh nje koh teper vshtir qe smundesh me pas besim te Askush. Edhe pse i kam 29 vjet sdi me asht merzit jeta teper spo kam vullnet as me punu as me jetu. A krejt thojn ende je e re ki jeten para Nashta ma mir ka me tdal po un jam tu ba saber teper ms vetii e askujtt spo muj me ja than qe kam ket brengg per mbrenda. Bile Kam fillu dhe me familjes mos kem muhabet me fol me kesh e shohh smundi kurqyshh si me heret kaniher me duket vetja sikur jam penges ashtu un e ndjeh se askush dejj me sot sme ka than asni fjal shum mir jam me familjen.. Se ka raste tjera qe thojn shpis sme dojn e dojn mem martu ma jeret etj etj.. Ama un kto si kam po vet Ashtu jam tu ndjehh sdii Sdii smuj me i hjek kto mendime. Me tregoni cka do kishit ba te ishit ne vendin tem nuk asht leht dikush me perjetu kto. Mundeni me than cka moss po te ishit vendin tem me kishit kuptu shum ma mirr. Ju lutem me keshillonii me mendim pozitive flm shum!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *