Kurr hallall nuk ja boj prej zemres t’plast, I tregova
sekretin tem qe vuj prej epilepsis ai lypke meniher me u nda
…!

Kurr hallall nuk ja boj prej zemres t’plast, I tregova sekretin tem qe vuj prej epilepsis ai lypke meniher me u nda …!

Kurr hallall nuk ja boj prej zemres t’plast, I tregova sekretin tem qe vuj prej epilepsis ai lypke meniher me u nda …! – Pershendetje faqja histori e jetes un jam ni vajz 27 vjeqare dhe du me kllx historin tem. Kur isha ne moshen 20 vjeqare( kater muj un pa i bo 21 dhe aj 23 ) e regjistrova ni fk tshtir ne vit t1 tfk e nisem te 2 u njoftova me ni djal permes fb gjithqka shkoj mir deri ntakimin e 3t kur un ia tregova atij sekretin tem qe vuj prej epilepsis (saqe reagimi i pari tij ke qe pyti a o ngjitese nejse ia shkruva ntel se se majke nmen edhe met me hi me kqyr nnet aj) ia dhash 2 dit koh me mendu se thash nfund sdu mu lendu asnjani. Nejse mshkrujti apet vazhdum me fol qashtu 1 vit e gjys edhe mas qisaj kohe aj lypke mu nda pa arsy(u ftof permeniher sikur me pas tbome, pos kesaj …(vazhdon historia me poshte…)

Najher kur planifikoje najsen me dal najkun me mu gjith motra ose nana e thirrshin kishe po iu vyn e me dal me moter iu dufke se lejshin kurr rahat saqe dyshoj ato i kan shkru me martu qysh tdojn) masi u prishem (un rash ndepresion mir qe e kryva fk diqysh pa hup vit, po nqat periudh u shkatrrova me shendet e me pamje fizike e ne karrier me krejt jeta komplet mu shkatrru ) dul nsken ni ish fm e tij masi u prishem edhe vazhdoj edhe do koh me to u prish mas studimeve qe aj i kryti masi i perfundoj, edhe ok n2016 aj e kuptoj qe ajo so kan per to u takum njo 3 her nkit vit edhe n2017 njo 3 her e heren e fundit nmaj t2017 ja nisi me than po pershendetum e sene qisi saqe e veta thash a o tut pelqy najkush a ke vendos mu feju me najkon kllx un ta lshoj rrugen se pranojke kur mas takimit tfundit mas 1 muje e zbulova qe tshpis ia kan gjet ni qik e qe 1 muj o nlidhje me to edhe tu shpresu qe si zgjat prita kur per dtl ttij u feju n2017 (isha ndeti e zbulova veq qe sum bike infrakt menojsha me hi ne uj e kurr mo mos me dal po hatri i prindve durova) e n2018 per dtl tsaj u martun dojsha me dek(lot neper ftyr mshkojshin mzuni gjuni gjith naten tu kajt). Se so e leht me pa ato qe e don ne tjeter. Hala ni per to. Edhe nese veq e lexon le ta din qe kurr hallall sia boj prej zemres tplastne shum kom dasht jam kan ngjendje plumin qe thojn me marr per to. Shum e kom gjet veten nto. Po me kan i sinqert po u lendojshe gjith. Nejse un e regjistrova masterin edhe tash jam me provime tu marr po prb o sdi qysh me harru hala ni per to shum sene ma kujtojn. Amo per mu mo so me rensi dashuria se sbesoj qe ko me desht dikon sikur keto qysh e du. Po pom intereson perveq qe e tregova historin me iu vet a din najkush naj hoxh tmir ne pr qe knon kuran se kom shum nevoj kerka kurgjo spom ec. Gjithsesi nese dini mir nese jo ju kisha lut mos shani e mos ofendoni ma mir perderisa skeni kalu qka kom kalu un flm per mirkuptim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *