“Kurrë nuk do ta dimë përse u anullua”, trajneri i Leipzig-it akuzon arbitrin për golin e anulluar kundër Realit: Gjyqtari gaboi

Marco Rose ka mbetur i pakënaqur me arbitrimin. Leipzig-ut iu anullua një gol në pjesën e parë të takimit kundër Realit të Madrdit, të cili trajneri gjerman e konsideron të rregullt. Kreu i pankinës së Leipzig-ut ka thënë pas ndeshjes se nuk kishim të bënim as me goditje dënimi e as me pozicion jashtë loje në rastin e golit të anulluar.

“Të gjithë e kanë parë se nuk ishte vendimi i duhur. Mendoj se goli i anuluar ishte një gabim i arbitrit. Nëse e shihni përsëri, do të thoni se keni bërë një gabim. Nuk ishte as goditje dënimi dhe as pozicion jashtë loje, kështu që ishte gol. Kurrë nuk do ta dimë përse u anulluar”, ka thënë Marco Rose./Halit Delibashi-Sport Ekspres/