LAJM I FUNDIT/ Tirana njofton largimin e Albi Dokës, mbrojtësi niset drejt Hungarisë

Tirana ka njoftuar largimin e Albi Dokës. Mbrojtësi i bardhebluve ka nisur një tjetër aventurë në karrierën e tij. Sipas njoftimit zyrtar të kryeqytetasve, Doka do të niset drejt Hungarisë për të luajtur me Ujpjest.

“Faleminderit Albi Doka! KF Tirana njofton transferimin e mbrojtësit Albi Doka në klubin hungarez të Ujpest FC.

Mbrojtësi 26-vjeçar u bashkua me klubin tonë në merkaton e verës nga klubi i Honved, teksa edhe në të shkuarën, ai ka mbajtur veshur fanellën bardh’ e blu, duke fituar titullin kampion dhe Kupën e Shqipërisë.

Klubi i Tiranës falënderon Dokën për kontributin e dhënë dhe i uron suksese në aventurën e re”, thuhet në njoftim. /Sport Ekspres/