Lë mbrapa Mbappe dhe Kane, mbyllja e pabesueshme e vitit për Ronaldon: Më i madhi i të gjitha kohërave

Lë mbrapa Mbappe dhe Kane, mbyllja e pabesueshme e vitit për Ronaldon: Më i madhi i të gjitha kohërave

Cristiano Ronaldo e mbylli në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2023, vit në të cilin ai shkëlqeu vërtet.

Ronaldo nënshkroi për Al-Nassr në fillim të vitit dhe largimi i tij në Arabinë Saudite zhgënjeu shumë, por ai tregoi edhe në Lindjen e Mesme se është thjesht një lojtar i veçantë.

Në fund shënoi 54 gola në vit dhe është golashënuesi më i mirë në botën e futbollit në vitin 2023. Ai la pas Kylian Mbappe, i cili shënoi 52 gola, aq sa Harry Kane, ndërsa Erling Haaland mbeti në 52 gola.

Ronaldo shënoi golin e fundit në serinë e golave ??sonte në fitoren e Al-Nassr-së në transfertë kundër Al-Taawon. Ronaldo shënoi me kokë në minutën e 92-të për ta mbyllur rezultatin në 4-1 dhe ky ishte goli i tij i 873-të në karrierë.

“Më i madhi i të gjitha kohërave”, shkruajnë me entuziazëm fansat e tij në rrjetet sociale teksa shpërndajnë një video të golit të ri. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/