Milani i afrohet më shumë Juventusit, Pulisic thyen Sasuolon

Milani i afrohet më shumë Juventusit, Pulisic thyen Sasuolon

Milani ka marrë një tjetër fitore në Serinë A. Kuqezinjtë kanë mundur Sasuolon me shifrat 1-0.

Goli i vetëm i takimit u realizua nga ana e Pulisic në minutën e 59. Pas këtij goli, kuqezinjtë siguruan tre pikët dhe mbajnë vendin e tretë, vetëm katër pikë më pak se Juventusi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/