Momenti kur Armando Broja “i mbyll karrierën” lojtarit të Brazilit me një lëvizje, video shpërndahet kudo në rrjetet sociale

Momenti kur Armando Broja “i mbyll karrierën” lojtarit të Brazilit me një lëvizje, video shpërndahet kudo në rrjetet sociale

Chelsea ka siguruar sot kualifikimin për në gjysmëfinale të “Carabao Cup”. Koha e rregullt e ndeshjes Chelsea-Newcastle përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1, çka bëri që fituesi të përcaktohej nga penalltitë. Bardhezinjtë gjetën rrugën e rrjetës që në minutën e 16 të takimit falë Ëilson-it dhe e mbajtën avantazhin deri në minutën e 92-të. Pikërisht në këtë moment Mudryk-u e ndali topin në rrjetë dhe vulosi rezultatin 1-1.

Nga pika e bardhë e penalltisë, blutë e Londrës u treguan më të saktë, duke mos humbur asnjë nga 4 penalltitë e ekzekutuara. Ndërkohë, në krahun tjetër, 2 prej lojtarëve të Neëcastle-t gabuan nga 11 metrat, duke u eliminuar nga kompeticioni. Në fushë ishte edhe Armando Broja, i cili zëvendësoi Enzo Fernandezin në pjesën e parë.

Një moment vërtet interesant ishte ai i pjesës së parë kur Broja “i mbylli karrierën” brazilianit Bruno Guimares me një lëvizje. Ky i fundit priste një tjetër zgjedhje krahu nga sulmuesi shqiptar, i cili e gënjeu bukur dhe kjo video është shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale ku të gjithë duartrokasin Brojën. /Sport Ekspres/