Në Itali flasin për ftesën e Shqipërisë për mesfushorin e Interit: Silvinjo vendos bast për Kristjan Asllanin

Në Itali flasin për ftesën e Shqipërisë për mesfushorin e Interit: Silvinjo vendos bast për Kristjan Asllanin

Shqipëria ka publikuar listën për ndeshjet e këtij muajit kundër Ishujve Faroe dhe Moldavisë. Në të nuk kishte sesi të mungonte edhe mesfushori i Interit, Kristjan Asllani. Nuk ka rëndësi sesa minuta aktivizohet te zikaltërit, ky lojtar është pjesë e rëndësishme e Kombëtares tonë.

Edhe mediat në Itali kanë shpërndarë lajmin e grumbullimit të Asllanit. “Silvinjo vendos bast për Kristjan Asllanin, është pikë e rëndësishme e Shqipërisë”, shkruhet nga ana e “The Interista”. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/