Nuk e bën dramë humbjen me spanjën, sulmuesi kroat: Me Shqipërinë është finalja jonë

Kroacia u mposht me shifrat 3-0 nga Spanja në ndeshjen e parë të grupit B. Por Ante Budimiri nuk e bën dramë këtë disfatë. Sulmuesi I Osasunës është shprehur se Konbëtarja e tij do të fitojë të mërkurën përballë Shqipërisë.

“Duhet të synojmë për të mërkurën. Është finalja jonë, ndeshja jonë kyçe. Duhet ta përgëzojmë Spanjën. Të përpiqemi të përmirësohemi dhe të fitojmë të mërkurën”, ka thënë Ante Budimiri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/